دبیر مجمع تشخیص مصلحت: گزارش جامع تخلفات در بورس تدوین می‌شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تحولات چشمگیر در بازار بورس،گفت:  با توجه به تاثیر فضای مجازی بر قیمت‌گذاری غیرواقعی برخی سهام و نیز ارزان خریدنهای سوداگرانه، به زودی گزارشی جامع از تخلفات افراد و شرکتها در این حوزه تهیه خواهد شد.

محسن رضایی در دیدار با فرماندهان و اعضای گردان سایبری سپاه استانی امام رضا (ع) خراسان رضوی دیشب در مشهد افزود: ۱۵۰ نفر در ماههای ابتدای جهش بورس و برخی شرکتها و موسسات سوداگر با کسب ثروتهای بادآورده، ظرف مرداد و شهریور ماه گذشته امسال در عمل سرمایه مردم را در بورس به یغما بردند.

وی ادامه داد: برای حل مشکلات اقتصادی در عرصه‌های گوناگون نیازمند عزم جدی و مدیریت قرارگاهی هستیم تا دیگر شاهد فقر، فساد و تبعیض نباشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیروزی انقلاب اسلامی را تحقق بخش حاکمیت مردم بر سیاست توصیف و بیان کرد: ولی هنوز بانکها، موسسات مالی و اعتباری و بیمه‌ها آنچنان که باید در خدمت رونق تولید و منافع مردم نیستند.

وی گفت: دهه پنجم انقلاب باید به دهه زمینه‌سازی برای برقراری مردمسالاری اقتصادی و تثبیت حاکمیت مردم بر اقتصاد مبدل شود. این تحول نیازمند مشارکت گسترده و عمیق مردم در شناخت و دفاع از منافع ملی است.

رضایی در ادامه سخنانش در جمع فرماندهان و اعضای گردان سایبری سپاه استانی امام رضا (ع) خراسان رضوی همچنین به بایسته‌ها در بهره‌برداری از دستاوردهای فضای مجازی اشاره و بیان کرد: در فضای مجازی نیازمند رویکرد مردمی، سازماندهی عملیاتی و قرارگاهی هستیم.

وی افزود: فضای مجازی نقش مهمی در رونق تولید، اقتصاد ملی و کارآفرینی فناورانه دارد. امروز فضای مجازی بخش مهمی از اقتصاد کشور است زیرا نقشی موثر در نظام عرضه دارد و عامل موثر بر تحول فرایند تولید و قیمت‌گذاری کالا و خدمات محسوب می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در حالی که دشمنان ملت ایران بیشترین استفاده را از شبکه‌های اجتماعی در عرصه فضای مجازی دارند، برای ما رسیدن به سبک زندگی ایرانی اسلامی در فضای مجازی و مدیریت فرصتها و تهدیدهای فضای مجازی امری بسیار مهم و حیاتی است،

وی گفت: نمی‌توان با هسته‌های پراکنده در آفند و پدافند سایبری علیه شبکه‌های سازمان‌یافته از جمله منافقانی که از آلبانی شایعه‌افکنی می‌کنند و همچنین رژیم صهیونیستی بطور موثر مقابله کرد.

رضایی همچنین به مختصات دهه پنجم انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد:  تهدیدها و فرصتها دهه پنجم با شرایط دهه‌های پیشین متفاوت است. برخی نظریه‌پردازان و حکمرانان غربی با هدف جلوگیری از ظهور تمدن نوین ایران اسلامی تصمیم دارند ظرف هشت سال آینده درگیری و رویارویی اقتصادی را با کشور ما ادامه دهند.

وی افزود: ما نیز در مقابل آنها باید تلاش کنیم تحریمها را خنثی یا کم اثر کرده و با تشکیل ایران بزرگ اقتصادی، غرب را از تحریم ملت ایران پشیمان نماییم.