مدیرعامل چادرملو خبرداد : عرضه ۲۵۰ هزار تن سنگ آهن در بورس کالا

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی چادرملو، گفت: این شرکت ۲۵۰ هزار تن سنگ آهن برای تامین نیاز واحدهای فولادی به ویژه ذوب آهن اصفهان به صورت حراج باز در بورس کالا عرضه می کند.

ناصر تقی زاده مدیر عامل و عضو هیات مدیره چادرملو در نشست مشترک رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، نماینده وزارت صمت و مدیران شرکت های بزرگ فولادی کشور که در بورس کالا ایران برگزار شد، اعلام کرد: این شرکت همواره در جهت حفظ سرمایه سهامداران و ایجاد ارزش در دارایی آنها خود را متعهد می داند.

وی افزود: در تصمیم گیری ها باید یک تعامل همه جانبه میان وزارت صمت، سازمان بورس و شرکت های تولیدکننده شکل بگیرد تا علاوه بر حل و فصل مسائل و مشکلات مصرف کنندگان محصولات، منافع سهامداران نیز در نظر گرفته شود.

تقی زاده افزود: چادرملو ذخایر خوبی در حال اکتشاف دارد که به محض قطعی شدن، جزئیات بیشتر آن به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

مدیرعامل چادرملو تاکید کرد: چادرملو برای همکاری بیشتر با مجموعه بازار سرمایه و بورس کالا آمادگی کامل دارد و از هر گونه اقدامی که به حمایت از سرمایه های مردم در بورس منتهی شود دریغ نخواهد کرد.  

تقی زاده،گفت: این شرکت ۲۵۰ هزار تن سنگ آهن برای تامین نیاز واحدهای فولادی به ویژه ذوب آهن اصفهان به صورت حراج باز در بورس کالا عرضه می کند.

وی بیان کرد: تحریم ها و کرونا نه تنها در روند تولید و برنامه های توسعه این شرکت توقف ایجاد نکرده و تنها بخشی از هزینه ها را افزایش داده است بلکه امسال تولیدات چادرملو فراتر از برنامه پیش بینی شده خواهد بود. کما اینکه گزارش های ماهانه این شرکت حاکی از رکورد شکنی های متعدد در واحدهای معدنی و صنعتی چادرملو است.

بر اساس این گزارش، در این نشست محمدعلی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس نیز در اظهارات خود گفت: خوشبختانه اراده و رویکرد مثبتی در بین مدیران صنعت فولاد کشور وجود دارد و به عنوان وکلای میلیون ها سهامدار، خود را متعهد به دفاع از حقوق آنها می دانند.

در پایان این نشست، مقرر شد بیانیه ای برای تامل بیشتر کمیسیون صنایع مجلس در طرح های فولادی نگارش و برای نمایندگان ارسال تا بهترین تصمیم ها در این حوزه با تعامل صنعتگران فولاد، بازار سرمایه، مجلس و وزارت صمت اتخاذ شود.