عرضه خودرو در تالار نقره ای منتفی نیست

رییس کمیته خودرو کمیسیون صنایع مجلس، گفت: عرضه خودرو در بورس کالا منتفی نیست و این طرح هفته آینده مورد بررسی کمیسیون صنایع و معادن مجلس قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی کارگزاری نماد شاهدان، چندماهی است که بررسی طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو توسط مجلس نشینان آغاز شده، طرحی که محور اصلی آن، عرضه خودرو در بورس کالای ایران به منظور شفافیت بالای معاملات این بورس و تحقق اهداف برای تبدیل خودرو به یک کالای مصرفی است.

بررسی این طرح با حواشی متعددی روبه رو بود که روز گذشته وزیرصمت با اعلام منتفی شدن عرضه خودرو مهر پایانی بر تمامی حواشی ها زد اما اینگونه که به نظر می رسد مجلس شورای اسلامی همچنان در تلاش برای تصویب این طرح است.

در این خصوص روح الله ایزدخواه رییس کمیته خودرو کمیسیون صنایع مجلس ضمن تکذیب خبر منفی شدن عرضه خودرو در بورس کالا، گفت:  وزیر صمت صرفا با چند نفر از نمایندگان مجلس جلسه ای برگزار کرده اند و پس از آن خبر از منتفی شدن عرضه خودرو در بورس کالا را مطرح کردند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر صمت در طی جلساتی که با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزار شد، در خواست عدم بررسی طرح عرضه خودرو در بورس کالا را مطرح کردند که این موضوع توسط اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس پذیرفته نشد.
ایزدخواه با بیان اینکه طرح عرضه خودرو در بورس کالا دارای اشکلات متعددی است، گفت: این طرح هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.