تا پایان سال جاری انجام می شود؛ ورود فولاد شاهرود به بورس

مدیرعامل فولاد شاهرود با اشاره به طرح توسعه و صادرات محصولات به سه کشور از افزایش سرمایه ۵۰ درصدی و عرضه اولیه سهام این شرکت در بورس، تا پایان سال جاری خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی کارگزاری نماد شاهدان، محمد میرحسنی مدیرعامل فولاد شاهرود با اشاره به آمادگی زیرساخت‌های لازم برای انجام طرح توسعه شامل ۵۰ هکتار زمین، چاه آب ۲۵ لیتر در ثانیه، ۳۲ مگاوات برق و... گفت: پیش‌بینی می‌شود طرح توسعه با هزینه‌های عملیاتی بالغ ‌بر ۴۵ میلیارد تومان به انجام برسد. ظرفیت تولید شمش نیز به میزان ۲۰۰ هزار تن نیز در دستور کار است.

وی افزود: احداث کارخانه با سرمایه‌گذاری ۳.۲ میلیارد تومانی و مشارکت بیش از ۱۲ هزار سهامدار با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در سال اردیبهشت‌ ۹۴ آغاز و نیمه اول آذر ۹۷ به بهره‌برداری رسید و در صورت تامین شمش با کل ظرفیت فعالیت خواهد شد. سال ۹۷ تا ۱۳۵ هزار تن نیز تولید شد اما در سال گذشته این میزان به علت عدم تامین شمش و عدم کشش بازار به ۱۱۳ هزار تن رسید.

میرحسنی با اشاره به صادرات محصولات کشورهای افغانستان، قرقیزستان و پاکستان از افزایش سرمایه ۵۰ درصدی ( از ۱۸۰ به ۲۷۰ میلیارد تومان) و عرضه اولیه سهام تا پایان سال خبر داد.

منبع: بورس پرس